Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Companie orientata pe inginerie si solutii tehnologice, cu o experienta in piata de peste 20 de ani, recrutam un nou coleg care va ocupa functia de:  Inginer Dezvoltare Aplicatii Web.

Descrierea postului:

            Obiectivul postului este dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor de tip web interne si cele pentru clientii companiei. Inginerul Dezvoltare Aplicatii Web preia cerintele clientului intern sau extern si selecteaza tehnologiile optime de implementare dupa care realizeaza aplicatia, o supune reviziei clientului si o instaleaza pe infrastructura clientului sau in datacenterul companiei. Asigura managementul proiectului tehnic si preluarea cerintelor de la client. Asigura implementarea elementelor de design. Urmareste dezvoltarea ulterioara a aplicatiei functie de necesitatile clientului.

In cadrul Departamentului de Cercetare Dezvoltare Software va trebui sa:
- Analizezi cerintele initiale ale clientului si elaborezi lista de specificatii/lucrari/dezvoltari pentru solutia software, alegi tehnologiile optime de implementare si estimezi efortul cerut de proiect;

- Dezvolti, implementezi si testezi produsul software, asiguri mentenanta si suportul tehnic;

- Realizeazi dezvoltarea solutiei instalate, explorezi oportunitatile de dezvoltare la client.

Care sunt cerintele acestei functii?

- Studii superioare

- Cunoasterea bazelor  tehnologiilor specifice dezvoltarii web (client si server) pe platforme Open Source si Microsoft;

- Cunostinte de baza in OOP;

- Familiarizat cu tehnologiile Open Source  (PHP, MySQL, CSS, HTML, JavaScript, jQuery, etc);

- Constituie un avantaj cunoasterea tehnologiilor Microsoft: ASP.NET, C#, ASP.NET MVC ;

- Poate constitui un avantaj cunoasterea unor platforme precum: Drupal, Prestashop, Moodle;

- Capacitate de a lucra independent si in echipa;

- Cunoaste operational limba engleza;

- Capacitate si dorinta de invatare si perfectionare permanenta.

In schimb iti oferim:

- Salariu motivant pe masura performantelor

- Posibilitati de evolutie profesionala reale cu plan de cariera personalizat
- Plan de training si pregatire profesionala, acces la programe de training si documentatie de la cele mai  importante companii de pe plan mondial.
-  Atmosfera de lucru placuta, intr-un mediu cu resurse de inalt nivel.

-  Suport tehnic si echipa software tanara si competenta.

Te regasesti in aceasta descriere?

Atunci este momentul sa aplici acum  si sa trimiti CV-ul pe adresa: cu specificatia, Inginer Dezvoltare Aplicatii Web .

Mentionam ca vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului postului.