Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Voluntari

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1385 €

Candidatul ideal

  - Absolvent al Facultății de Construcții - Construcții civile;
  - Experiență în domeniu minimum 5 ani;
  - Cunoștințe legislative în domeniu;
  - Cunoștințe specifice privind procesul de execuție a lucrărilor de construcții și instalații;
  - Experiență în utilizarea programelor specializate, de preferat WinDev;
  - Cunoașterea programului MS Project constituie un avantaj;

  - De preferat, cunoștințe în Autocad;
  - Capacitatea de a urmări și controla eficient mai multe probleme simultan;

  - Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;

  - Foarte bună capacitate de planificare, organizare și sinteză;
  - Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  - Rigurozitate și atenție pentru detalii;
  - Rezistență la stres;
  - Inițiativă în acțiuni;
  - Orientare către rezultate;
  - Simțul datoriei și al responsabilității;
  - Perseverență, flexibilitate, consecvență.

Descrierea jobului

  - Întocmește ofertele tehnico- economice, conform specificațiilor și caietului de sarcini, pentru execuția lucrărilor de construcții- rezistență, arhitectură, instalații.
  - Extrage listele de cantități din planuri în vederea întocmirii ofertelor (realizează antemăsurători);
  - Identifică materialele și echipamentele care intră în componența ofertei, caracteristicile tehnice, cantități, etc;
  - Realizează devizul ofertă prin încadrarea în norme de deviz utilizând programe specializate (de preferat, WinDev);
  - Întocmește și verifică situația cantităților executate în site în vederea realizării și întocmirii producțiilor;
  - Întocmește baze de prețuri, întocmește devize și situații de plată, calculează costul final al investiției, consumurile specifice acesteia, stabilind în timp real încadrarea în graficele de lucrări a investiției;
  - Răspunde pentru corectitudinea devizelor întocmite;
  - Participă la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate și asigura suport tehnic la desemnarea subcontractanților de specialitate;
  - Întocmește bugetele de execuție;
  - Colaborează cu toate departamentele companiei pentru realizarea activității;

- Vizitează șantierele pentru identificarea stadiilor de execuție și întocmirea situațiilor de lucrări;

- Oferă suport tehnic pe perioada desfășurării lucrărilor de construcții.

Salariu oferit:lei net

Activitatea se va desfasura la sediul societatii din Voluntari, jud. Ilfov