inginer departament transporturi

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Munchen, Sibiu

Se recruteaza si din

Sibiu

SC TURSIB SA Sibiu, are ca obiect principal de activitate  transportul public local. SC TURSIB SA numara in prezent 294 de angajati .

  Transportul cu autobuzele in orasul Sibiu, dateaza din anul 1930, cand au fost achizitionate 3 autobuze marca Aamer.  In decursul anilor, structura parcului de autobuze s-a schimbat si este in continua schimbare si modernizare.

  SC TURSIB SA pune zilnic la dispozitia sibienilor mijloace de transport in comun, pe trasee cu un program bine sincronizat.

  Valorile in care credem sunt: profesionalismul, responsabilitatea, calitatea, corectitudinea, increderea, implicarea.

  Motto-ul societatii TURSIB SA este "Noi miscam orasu!"

ATRIBUTII SI RESPONSABILITATI:

1. Intocmeste programul de lucru  al conducatorilor auto/mijloacelor de transport si raspunde de modul de realizare a acestuia, astfel incat sa asigure un numar de ore mediu lunar aproximativ egal pentru fiecare conducator auto precum si realizarea tuturor programelor de circulatie. In acest sens:

-  Intocmeste planificarea zilnica , care contine datele privind distribuirea mijloacelor auto pe trasee conform programelor de circulatie pentru zilele de luni - vineri;

- Intocmeste planificarea care contine datele privind distribuirea mijloacelor auto pe trasee conform programelor de circulatie pentru zilele de sambata si duminica;

2. Ia masuri impreuna cu dispecerul si revizorul de serviciu pentru realizarea programelor de circulatie;

3. Elaboreaza zilnic foile de parcurs, mentionand in acestea traseul si programul care trebuie efectuat, si le preda la dispecerat;

4. Verifica daca foile de parcurs autobuze sunt completate complet si corect  si confirma prin inscrierea numelui si semnatura. Ia masuri daca identifica nereguli.

5.  Confirma utilizarea timpului de lucru al conducatorilor auto, prin semnatura pe foaia de parcurs;

6.  Urmareste notarile conducatorilor auto din foile de parcurs;

 7. Urmareste notarile in foile de parcurs ale organelor de control si ia masurile care se impun;

 8. Urmareste realizarea tuturor programelor de circulatie in vigoare;

9. Verificarea conducatorilor auto . al documentelor care sunt obligatorii la iesirea pe traseu, daca sunt apti de munca (starea de oboseala etc).

CERINTELE POSTULUI

1. Studii de baza: studii tehnice

2. Studii/specializari suplimentare: in domeniul transporturilor constituie avantaj

3. Experienta: minim 2 ani in domeniul transporturilor

4.  Aptitudini: capacitate de adaptare, spirit de lucru în echipă, meticulozitate, operativitate, capacitate de comunicare, atentie distributiva, experienta in relatiile interumane, capacitate de coordonare a echipei din subordine, integritate şi corectitudine, spirit de adaptare, foarte bune abilitati de organizare,  planificare si control a activitatii, orientare spre rezultate, dinamism, atitudine ferma.

OFERTA (bonusuri, beneficii):

- Pachet salarial motivant si tichete de masa;

- Mediu de lucru plăcut.