Acest job nu mai este activ.

Inginer Departament Service Mentenanta Constructii

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua București-Ploiești, București

Descrierea postului:
- coordonarea si urmarirea activitatii de service (interventii in garantie si interventii post garantie – pe baza solicitarilor primite de la clienti)
- intocmeste documentele specifice activitatii desfasurate
- ofera consultanta tehnica si comerciala clientilor
- intocmeste (singur sau impreuna cu departamentul Ofertare) - oferte de pret pentru service/revizii
- efectuarea comenzilor catre furnizori/subcontractori
- urmarirea si coordonarea subcontractorilor la interventii
- mentine si imbunatateste relatiile contractuale cu clientii
- raspunde de calitatea lucrarilor tehnice de instalare a echipamentelor furnizate
- rapoarte lunare, trimestrial, anuale catre Resopnsabilul Departamentului de Executie
- planifica si propune (prin intermediul echipei de vanzari sau direct) contracte de mentenanta (Catre clienti existenti sau noi)

Cerinte:
- studii superioare de specialitate (profil tehnic) - Facultate – profil tehnic – (constructii, instalatii, structuri)

- calificarea sau aptitudinile de Electrician pot constitui un AVANTAJ
- experienta intr-o pozitie similara de minim 1 an
- capacitatea de a lua decizii si de a rezolva problemele tehnice
- limba engleza la nivel conversational
- cunostinte de operare PC
- permis de conducere cat B

Profilul candidatului ideal / Aptitudini așteptate :
- persoana strategică,cu gândire analitică, abilități de coordonare;
- atitudine comerciala;
- spirit de echipa, sociabil, abilitati de comunicare si relationare;
- orientarea catre performanta;
- sociabilitate, tenacitate, dinamism, deschidere catre nou.

Oferim:
Un job provocator intr-un un mediu de lucru excelent (laptop, telefon, asigurare medicala);
- Salariul & Beneficii: salariul lunar fix + bonus anual din profitul generat;
- Bonuri de masa.

Daca va considerati potriviti cerințelor noastre, va rugam sa ne trimiteti un CV-ul si scrisoarea de intentie cu recomandari (nu obligatoriu, numai în cazul în care este posibil) la următoarea adresă de e-mail: , în atenția D-lui Marius Tufan.
• Va rugam sa trimiteti CV-uri pana la data de 10 August 2017.
• Doar candidatii selectati vor fi contactati.