Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Suceava, Bacău, Botoșani, Roman, Vaslui

Antal International – companie de recrutare si selectie de personal, biroul din Iasi - in numele clientului sau – o companie de constructii cu traditie din Iasi, recruteaza Inginer Departament Ofertare.

 Responsabilitati:

- asigura intocmirea unei oferte tehnico-financiare corespunzatoare, in concordonta cu solicitarile din documentatia de atribuire a licitatiei si tehnologiile de care dispune compania;

- realizeaza o estimare realista a bugetului de executie a lucrarii inca din momentul ofertarii, cu grafic de executie aferent, resurse materiale, umane si tehnologii de executie necesare;

- asigura aplicarea corecta si consecventa a tuturor prevederilor legale referitoare la atribuirea contractelor de achizitie publica si/sau acordurilor cadru de catre autoritatile contractante;

- identifica si semnaleaza Oficiului Juridic si conducerii societatii prezenta clauzelor abuzive in draftul de contract pentru negocieri sau renegocieri ori dupa caz de initiere a demersurilor de aplicare a unui tratament juridic adecvat;

- prospectează piaţa construcţiilor şi propune conducerii organizaţiei participarea la licitaţii sau la execuţia de lucrări prin încredinţare directă, în condiţii profitabile pentru organizaţie

- reprezintă societatea la proceduri de atribuire şi în relaţiile cu Beneficiarii, în legătură cu ofertele/contractele.

Cerinte:

  • studii superioare in domeniul constructiilor civile,
  • experienta in derularea executiei lucrarilor de constructie,
  • experienta in activitatea de ofertare minim 3-5 ani
  • cunostinte utilizare PC la nivel avansat (Word, Excel,Microsoft Project, Windev),
  • orientare catre rezultat,
  • abilitati de comunicare si negociere, analiza si sinteza,
  • abilitatea de a lucra cu termen de timp,
  • permis de conducere categoria B.

 Oferta:

Pachet salarial competitiv, posibilitatea de a activa in cadrul unei companii in plina expansiune, care ofera stabilitate si perspectiva.