Inginer Departament Comercial

inginer vanzari

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare in domeniul electric sau instalatii pentru constructii;
Cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel), operarea in Doclib/ Windev constituie avantaj;
Cunoasterea la nivel mediu/avansat, a limbii engleze (limbile germana si/sau franceza constituie avantaj);                                       Posesor carnet auto ;
Persoana  foarte bine organizata, responsabila si dinamica cu atitudine pozitiva si  abilitati de comunicare ;

Descrierea jobului

Intocmeste oferte comerciale pentru lucrari de instalatii;
Redacteaza contracte comerciale ;
Intocmeste situatii de lucrari pe baza informatiilor primite din santier ;
Pastreaza legatura cu reprezentantul clientului  atat telefonic cat si prin corespondenta transmisa;
Gestioneaza contractele care ii sunt alocate  pana in momentul inchiderii acestora (decontare, incasare plati restante, existenta procesele verbale de terminare a lucrarilor, incasare garantii) ;
Arhiveaza documentele specifice, aferente contractului,  de la inceperea lucrarilor  pana la finalizarea acestora;
Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea obiectivelor ;