Inginer Departament Comercial

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare in domeniul electric sau instalatii pentru constructii;
Cunostinte foarte bune de operare PC  - Word, Excel,  Windev/ Doclib;
Cunoasterea la nivel mediu/avansat, a limbii engleze  constituie avantaj;

Experienta 5 ani la un job similar;
Persoana  foarte bine organizata, responsabila si dinamica cu atitudine pozitiva si  abilitati de comunicare ;

Descrierea jobului

Intocmeste oferte comerciale pentru lucrari de instalatii;
Redacteaza contracte comerciale ;
Intocmeste situatii de lucrari pe baza informatiilor primite din santier ;
Pastreaza legatura cu reprezentantul clientului  atat telefonic cat si prin corespondenta transmisa;
Gestioneaza contractele care ii sunt alocate  pana in momentul inchiderii acestora (decontare, incasare plati restante, existenta procesele verbale de terminare a lucrarilor, incasare garantii) ;
Arhiveaza documentele specifice, aferente contractului,  de la inceperea lucrarilor  pana la finalizarea acestora;
Colaboreaza cu departamentele companiei pentru realizarea obiectivelor ;