Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Craiova

ROL

Rolul va fi de a asigura supravegherea si interventia la distanta in caz de incidente in sistemele informatice ale clientilor firmei.

RESPONSABILITATI

  • Asimilarea tehnologiilor folosite si a configuratiei specifice existente la client.
  • Monitorizarea periodica a parametrilor de buna functionare a sistemelor.
  • Tratarea incidentelor care apar conform procedurilor stabilite.
  • Interventia la distanta asupra sistemelor la nivel de sistem de operare si raportarea incidentelor catre client, conform procedurilor stabilite.
  • Propuneri de imbunatatiri ale procedurilor, daca este cazul.

CERINTE SPECIFICE

  • Cunostinte de operare si administrare ale sistemelor de operare (WINDOWS, LINUX).
  • Cunostinte de hardware si retele.
  • Cunoasterea limbilor engleza si franceza la un nivel ce permite comunicarea scrisa si orala cu vorbitori nativi ai acestor limbi.
  • Reprezinta un plus cunostintele de operare AS/400.
  • Reprezinta un plus experienta pe un post de suport tehnic.
  • Reprezinta un plus cunostintele legate de baze de date (Oracle sau altele).

CERINTE GENERALE

  • Competente tehnice conforme cu postul ocupat.
  • Capacitate de a lucra autonom si capacitate de decizie.

BENEFICII

  • Recunoasterea valorii profesionale: plan de cariera pe care il construim impreuna.
  • Pachet de sanatate Premium Plus
  • Asigurare training pe tehnologii de ultima generatie si pe management de proiect, precum si finantarea certificarilor
  • Proiecte internationale pentru companii din FORTUNE 500.