Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

EBC HR Solutions este în căutarea unui Inginer de Sistem Softwre GPS pentru o companie internațională, prezenta de peste 40 de ani pe piata, oferind soluții simple și intuitive pentru monitorizarea flotelor auto.

Cerinte:

Studii superioare tehnice preferabil pe partea electrica/electronic/automatizari/depanare PC
Cunostinte Lb. Engleza la nivel avansat;
Cunostinte Operare PC:
- MS Windows/Office Suite – EXCEL
- Retelistica Basic
- Experienta cu zona HTML, WEB apps
Bune abilitati organizatorice
Atentie sporita la detalii

Responsabilitati / Realizari

- Pregatirea echipamentelor GPS si auxiliare ale acestora pentru a fi utilizate
- Configurare in programul intern instalari/dezinstalari/interventii echipamente
- Completare instrumentele de evidenta interna – instalari/dezinstalari/interventii/stoc
- Trimitere colete cu echipamente si componente catre service-uri/client/service furnizor si urmarirea lor
- Rezolvare prompta de disfunctionalitati sistem GPS intergrat (dispozitiv GPS, comunicatii dispozitiv cu aplicatia web, aplicatie web GPS)
- Relationare cu clientii si mentinerea unei relatii bazate pe incredere si disponibilitate cu acestia
- Verificare si administrare conturi client in aplicatia WEB GPS asigurand in permanenta actualizarea datelor importante pentru client/angajator
- Intocmire de diverse rapoarte specifice (cu preponderenta in EXCEL)
- Documentare situatii urma sesizarii de probleme in aplicatiile GPS si transmisia acestora catre persoanele autorizate pentru remediere
- Testare echipamente noi
- Testare echipamente returnate si intocmirea situatie cu defectele constatate

Oferta:

- Salariu fix;
- Mediu de lucru placut;
- Asigurare medicala privata.