Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Studii superioare IT
Experienta administrare retele de peste 50 calculatoare
Experienta in configurare si administrare servere Windows si Linux , configurare e-mail , Active Directory, solutii antivirus, etc.
Cunostinte avansate de securitatea informatiei
Abilități bune de comunicare, diplomație, lucru în echipă;
Cunoasterea limbii engleze

Descrierea jobului

Administrarea retelei interne . Configurarea calculatoarelor și retelelor aferente din punct de vedere software si hardware. Asigură buna funcționare a sistemelor: desktop-uri, laptop-uri, imprimante, servere, telefoane mobile si fixe
Administrarea politicilor de securitate ale retelei
Analiza periodica a infrastructurii retelelor si propuneri de optimizare
Implementare de sisteme de monitorizare si elaborarea procedurilor interne de lucru
Dezvoltarea si implementarea solutiilor, in functie de cerintele proiectului
Testarea de echipamente si solutii noi pentru includerea in portofoliul de servicii oferite catre client
Gestioneaza relatia cu providerii de servicii ale companiei si cu furnizorii de materiale si echipamente.
Formarea profesională a personalului în ceea ce priveste programele instalate
Asigura securitatea informatiei