Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Pregatire profesionala/Cerinte principale:

absolvent studii superioare de specialitate IT (Diploma Universitara)

  • experienta relevanta /vechime de minim 3 ani in domeniul IT,
  • limba engleza nivel avansat

Cunoştinţe, Competente, Aptitudini & Abilităţi:

  • Experienţă în Microsoft Active Directory-Directory Services (Constituie avantaj: detinerea de cunostinte generale despre virtualizare)
  • Administrare Microsoft Exchange Server 2013+
  • Cunostinte administrare, configurare retele de date (cablare, design, TCP/IP)
    unostinte despre echipamente Fortinet constituie avantaj)
  • Instalare, configurare, intretinere PC/servere bazate pe SO Microsoft Windows
  • Cunostinte instalare, configurare, administrare echipamente hardware
  • Cunostinte despre securitatea sistemelor si datelor, back-up & recovery
  • Cunostinte organizare procese: managementul disponibilitatii, schimbarii, incidentelor;
  • Cunostinte managemnt schimbare: ciclu de viata programe informatice, versiuni, testare, capacitate, configuratii;
  • Cunostinte management securitate: cerinte generale, scanare vulnerabilitati, teste penetrare.

Profil candidat:

  • Capacitatea de a lucra atat in echipa cat si individual
  • Capacitatea de a comunica clar si concis
  • Organizat, proactiv, riguros
  • Atent la detalii si calitate

Responsabilitati principale:

  • Monitorizarea permanentă a sistemelor şi platformelor IT, atât din site-ul principal cât şi din locaţia de DR  ;
  • Menţinerea infrastructurii hardware si a serviciilor in parametrii
  • Instalarea şi configurarea de servere, statii de lucru şi alte echipamente IT.
  • Administrarea conturilor de email din cadrul firmei
  • Documentarea testelor şi schimbări în infrastructura de servere şi servicii;
  • Menţinerea la zi a documentaţiei şi a procedurilor;
  • Implementarea politicilor de securitate pentru sisteme, utilizatori si date
  • Urmărirea alertelor generate de sistemul de monitorizare şi remedierea problemelor apărute.
  • Asigură confidenţialitatea, integritatea, securitatea şi disponibilitatea datelor şi informaţiilor
  • Verificarea zilnică a logurilor şi a statusului backup-uri;
  • Propunerea de soluţii tehnice ce urmează a fi aplicate în infrastructură;
  • Respectarea standardelor de configurări şi descrieri ale echipamentelor;
  • Raportarea eventualele incidente şi probleme/defecţiuni apărute în reţea.

Beneficii:

-salariu motivant si alte beneficii;

- un mediu de lucru profesionist într-una dintre cele mai importante societăți de investiții din România;

 Continutul minim al dosarului de candidatura :

CV (Curriculum Vitae) si scrisoare de intentie

După verificarea dosarelor, candidaţii selectaţi care corespund profilului definit vor fi contactaţi.

  Metoda de selectie a candidatilor:  proces de intervievare (doar cu cei care corespund profilului definit, selectati in baza dosarelor de candidatura)

Prin aplicarea pentru postul mentionat in prezentul anunt, sunteti implicit de acord cu  Politica de prelucrare a datelor cu caracter personal a potențialilor angajați. (,ro modul CARIERE:  link)