Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerințe:

  • studii superioare tehnice
  • minim 2 ani experiența în implementare de noi procese în producție (experiența în domeniul automotive este un avantaj)
  • cunoștințe de Process Flow, SMED, Line Balancing, Standard Work, Value Stream Mapping, PFMEA
  • cunoștințe de studii de timp al operațiilor (MOST, REFA, etc.)
  • cunoștințe de limba engleza
  • cunoștințe de operare în MS Office
  • persoana analitică, structurată, atitudine proactivă, orientată spre target și termene.

Responsabilități:

  •  execuția documentației de proces pentru proiectele alocate
  • planificarea și definirea conceptelor de linie, parametrii de proces, lista Poka
  • Yoke
  • monitorizarea costurilor de producție
  • reducerea scrap-ului
  • creșterea eficientei muncii
  • îmbunătățirea continua a procesului de producție
  • coordonarea transferurilor intre fabricile DURA
  • implementarea si stabilirea regulilor de siguranța pentru liniile de producție

Beneficii:

  •  transport gratuit
  • tichete de masă
  • bonus de vacanță