Detalii loc de munca

Inginer de mediu

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

CANDIDATUL IDEAL

  • Persoana comunicativa, atenta la detalii, organizata si autonoma;
  • Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point);
  • Cunostinte bune de limba engleza;
  • Certificat de absolvire specialist in managementul deseurilor; si/sau
  • Certificat de absolvire responsabil de mediu;
  • Permis conducere categoria B (experienta minim 1 an) - obligatoriu;
  • Experienta profesionala minim 2 ani in domeniu.

DESCRIEREA JOBULUI

  • Identificarea problemelor de mediu – atat in faza de planificare a proiectelor precum si a celor aflate in derulare;
  • Monitorizarea factorilor de mediu;
  • Evaluarea conformarii cu cerintele legale de mediu;
  • Intocmirea raportarilor de mediu (gestiune deseuri, declaratii fondul de mediu, acte, gestiune ambalaje, gestiunea substantelor periculoase);
  • Intocmirea documentatiilor specifice de mediu pentru obtinerea avizelor, acordurilor, autorizatiilor de mediu;
  • Intocmirea costurilor pentru proiectele aflate in desfasurare;
  • Raportari interne periodice;
  • Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale la Administratia Fondului pentru Mediu;
  • Cunoasterea legislatiei de mediu, atat din punct de vedere protectia mediului cat si din punct de vedere Administratia Fondului pentru Mediu;
  • Activitatea se va desfasura atat la sediul angajatorului cat si la sediul clientului.

BENEFICII OFERITE

  • Training de specializare;
  • Decontare transport;
  • Pachet salarial motivant care reflecta performata & tichete de masa;
  • Posibilitati reale de promovare in cariera;
  • Mediu de lucru placut si motivant alaturi de o echipa energica si creativa.