Detalii loc de munca

INGINER CONSTRUCTOR OFERTARE – DECONTARE

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Cerinte :

  • Absolvent de studii superioare : Facultatea de Constructii
  • Minim 2 ani experienta in intocmirea devizelor intr-un soft specializat
  • Cunoasterea softurilor de decontare (WINDEV, prezinta un avantaj)
  • Operare PC - AutoCad
  • Cunostinte temeinice de utilizare Word, Excel, Outlook

Responsabilitati pentru ofertare :

  • Cunoasterea programelor de devize
  • Studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) predata de beneficiar sau pusa la dispozitie de colegii din departamentul de vanzari
  • Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise si politica firmei pentru intocmirea ofertelor
  • Contacteaza si negociaza conditii comerciale cu furnizorii interni
  • Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite
  • Raspunde tuturor solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta preadata catre acesta
  • Participa, daca este solicitat, la toate negocierile ce vizeaza sustinerea ofertei tehnice
  • Intocmire calcule, devize, dosare de prezentare pentru cerintele din oferta; oferta tehnica
  • Participa la intocmirea ofertelor si a documentatiei tehnice pentru licitatii
  • Actualizeaza in permanenta solutiile tehnice si baza de date pentru preturile materialelor
  • Emite cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compara ofertele de pret

Responsabilitati pentru decontare :

  • Analizeaza caietele de sarcini, documentatia de atribuire din licitatiile publice in vederea intocmirii documentelor de calificare, propunerii tehnice si financiare
  • Participa la intocmirea ofertelor si a documentatiei specific
  • Capacitate crescuta de a asculta descrierea unui eveniment /cerinte si de a o transpune in documentatia tehnica de ofertare
  • Intocmirea in termenele stabilite a ofertelor tehnice si financiare
  • Analizeaza din punct de vedere tehnic/commercial cererile de oferta primate
  • Urmarirea stadiului decontarii lucrarilor propria si a subantreprenorilor
  • Pregatirea si lansarea in executie a proiectelor
  • Tine o situatie actualizata a livrarii materialelor pe santier pentru includerea in certificatul de plata al antreprenorului
  • Pregateste si urmareste modificarile si lucrarile in regie
  • Verifica certificatele de plata ale antreprenorilor si se asigura ca documentele solicitate sunt atasate
  • Pastreaza o situatie actualizata a stadiului listei de cantitati care sa arate cantitatile inititiale, luna curenta si costuri si cantitati totale cumulate

Oferta :

  • Mediu de lucru dinamic si echipa competitive
  • Pachet salarial motivant corelat cu atingerea obiectivelor
  • Formare profesionala de specialitate