Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati post:

-           Urmarirea executiei lucrarilor de constructii pentru instalatiile tehnologice ale halei industriale cu destinatia productie si laboratoare;

-           Asigurarea implementarii in teren a proiectelor de executie si eventuale reparatii;

-           Stabileste solutii optime pentru executarea diferitelor tipuri de instalatii în constructii.

-           Supervizeaza montarea, fixarea si pozitionarea corecta a unor elemente functionale ale

constructiei (conducte, cabluri, instalatii sanitare, aparate, utilaje etc.).

-           Verifica materialele si echipamentele necesare pentru diferite tipuri de instalatii (instalatii

sanitare, retele de apa si canalizare, sisteme de încalzire centrala).

-           Analizeaza problemele principale ale executarii instalatiilor aferente cladirilor (necesar de

materiale, echipamente, conexiuni) si colaboreaza cu proiectantul si executantul in vederea depasirii lor.

-           Raspunde de efectuarea lucrarilor de instalatii conform graficelor din proiectele de executie.

-           Supravegheaza respectarea normelor tehnice, a tehnologiilor specifice la standardele de

constructii.

-           Intocmeste rapoarte de inspectie periodica pe santier pentru evaluarea respectarii cerintelor

contractului si a proiectului de realizare.

-           Transmite catre proiectant sesizari privind neconformitatile/neconcordantele constatate în

timpul executiei.

-           Colaboreaza cu alti specialisti (ingineri constructii civile) pentru realizarea si finalizarea

proiectelor sau contractelor.

-           Asigura respectarea normelor tehnice, a tehnologiilor specifice standardelor de constructie.

-           Inspecteaza santierul pentru a verifica evolutia lucrarilor si respectarea specificatiilor din

proiectul de executie si a standardelor de siguranta.

-           Efectueaza instructaje periodice privind normele de protectie a muncii si de situatii de urgenta

-           Activitatile se desfasoara atat in spatii protejate (birouri), cat si în spatii neprotejate (pe santier),

expuse conditiilor de mediu (temperaturi variabile, intemperii, praf etc.).

Cerinte:

-          studii superioare, absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii, SPECIALIZAREA INSTALATII;

-          engleza, nivel de baza;

-          cunostinte PC: Microsoft Office – nivel avansat, Autocad – nivel baza;

-          experienta de minim un an in pozitii cu activitate de monitorizare lucrari executive, verificari devize, verificari cantitati real executate, verificari conformitate material puse in opera, situatii centralizatoare privind sume si valori ale lucrarilor;

-          buna cunoastere a materialelor si sistemelor folosite in executia lucrarilor de instalatii pentru constructii;

-          reprezinta avantaj: experienta in santier, disponibilitatea de lucru noaptea si/ sau in weekend pentru lucrari speciale;

-          permis de conducere categoria B;

  • Interviu online
  • In ce tipuri de proiecte ati fost implicat in domeniul constructii-instalatii?
  • Care a fost aportul dumneavoastra in proiectele in care ati fost implicat?
  • Care este un pachet salarial minim acceptat?