Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerințe:

  • Absolvent al unei facultati de constructii civile si industriale – de preferat cunostinte aprofundate in domeniul constructiilor metalice;
  • Cunoștințe temeinice ale normelor europene (în special EC3). Familiarizarea cu unele norme internaționale reprezinta un avantaj;
  • Experiență de cel puțin 3-4 ani în detalierea structurilor metalice: concept general (layout), ansambluri, piese, detalii de noduri, detalii de fixare;
  • Cunoștințe avansate de Autocad  si de preferinta Tekla;
  • Cunostinte si experiență în detalierea rafturilor industriale constituie un avantaj;
  • Capacitate de a lucra în echipă și individual;
  • Limba engleză la nivel avansat;
  • Limba germană constituie un avantaj foarte important.

Responsabilități:

  • Concepe soluții tehnice pentru detalierea structurilor metalice în conformitate cu cerințele și limitările impuse de client prin documentația de proiect, respectand normativele in vigoare in locația in care se va realiza proiectul, dar  si urmarind instrucțiunile  primite de la departamentul de calcul structural;
  • Elaborează desenele de execuție și montaj aferente structurilor metalice, in domeniul de rafturi industriale, pentru proiecte internaționale si naționale, folosind CAD-programe Autocad si altele, conform desenelor de ansamblu si calculelor puse la dispoziție de catre departamentul de calcul structural;
  • Întocmește extrase de materiale;
  • Urmărește incadrarea in termenele de livrare pentru proiectele pe care le coordonează conform clauzelor contractuale;
  • Menține o stransă legătură cu colegii răspunzatori pentru calculul structural;
  • Oferă expertiză de specialitate și consultanță;
  • Lucrează împreună cu alte departamente pentru realizarea proiectelor complexe;
  • Este autodidact si se ocupa de ridicarea nivelului cunoștințelor personale de specialitate.

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil;
  • Abonament medical la Medlife;
  • Traininguri in Romania și Germania plătite de către firmă;
  • Asigurare de viață și de accidente;
  • Curs de limba Germană pt. incepători și avansați.