Inginer Constructii / Coordonator Santier

sef de santier

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

20 Strada Piscului, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Post:
Coordoneaza activitatea de lucru pe santier, verifica procesele sa fie desfasurate conform standardelor solicitate.

Responsabilitati:
- Coordonarea activitatii echipelor proprii si supravegherea activitatii subantreprenorilor.
- Monitorizarea executiei, din punct de vedere al cantitatilor, conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor.
- Stabilirea necesarului de resurse (materiale, echipamente, personal) pe baza planului de executie. --- Coordoneaza operatiunile de aprovizionare a santierului cu materiale si scule.
- Raportarea constanta a evenimentelor de pe santier
- Supravegherea echipei din subordine
- Intocmeste documentatii necesare pentru santier
- Coordoneaza activitatile contractantilor angajati si a echipelor angajatilor, in scopul respectarii incadrarii in termenele de executie si costurile prevazute in planul-proiect al lucrarilor / obiectivului precum si a conditiilor tehnico-calitative prevazute in contract, a reglementarilor si normativelor in vigoare cu caracter tehnic, economic;
- Monitorizeaza si raporteaza stadiul de executie a lucrarilor;
- Efectueaza receptii preliminare/calitative/la terminarea lucrarilor pentru lucrarile executate;
- Urmareste executia lucrarilor pe santier/site si incadrarea in termenii contractuali si timpii de executie;
- Verifica si intocmeste necesarul si listele de materiale/servicii pentru indeplinirea obiectivelor din proiectele aflate in derulare.
- Isi asuma si raspunde pentru cantitatile de lucrari evaluate in cazul variatiilor semnificative intre realizat si planificat.
- Reprezinta compania in relatia cu furnizorii de servicii si echipamente;
- Verifica si valideaza respectarea planificarilor si interventiilor furnizorilor de servicii si echipamente;
- Confirma calitatea executiei lucrarilor, conform normativelor legale in vigoare si a contractelor de servicii sau constructii in derulare;
- Monitorizeaza procesul de aprovizionare cu materiale si intocmeste note de neconformitate atunci cand aprovizionarea nu este conforma specificatiilor;
- Monitorizeaza executia in teren si semnaleaza orice problema in nota de neconformitate in scopul rezolvarii acesteia;

Cerinte:
-Studii superioare in domeniul Constructiilor;
-Experienta in domeniul tehnic;
-Experienta aferenta postului;
-Operare PC;
-Capacitate de sinteza;
-Gandire analitica