Acest job nu mai este activ.

Inginer constructii civile junior/senior-Germania

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Ne marim echipa! Cautam persoane motivate cu nivel de experienta entry-level si middle/senior level care sa se alature echipei noastre!

Colaborarea cu noi presupune implicarea in proiecte provocatoare in tara si in Germania, dezvoltare profesionala continua, munca intr-un mediu profesional si dinamic.

Candidatul ideal:

Absolvent al Facultatii de Constructii Civile
Experienta min. 5 ani ca sef de santier in Germania (pentru senior)

Disponibilitate pentru deplasare prelungita in Germania
Cunostinte pachet MS Office, AutoCad
Cunoasterea limbii engleze

Cunoasterea limbii germane constituie avantaj
Abilități foarte bune de relationare, persoana orientata spre munca în echipă

Rezistenta la munca in conditii de stres cu multiple deadline-uri
Persoana proactiva, organizata, cu capacitatea de a motiva personalul din subordine

Responsabilitati:

  • Organizeaza lucrarile pe santier
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii
  • Participa la intocmirea cartii constructiei
  • Intocmeste si verifica situatiile de lucrari, rapoarte de lucru etc.
  • Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si se verifica existenta documentelor de calitate
  • Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine
  • Repartizeaza lucrarile pe formatii de lucru sau echipe
  • Urmareste si verifica activitatea muncitorilor din subordine
  • Asigura indeplinirea normelor si mentinerea activitatii in graficul de lucru
  • Aplica legislatia privind sanatatea si securitatea in munca, organizeaza efectuarea instructajului de protectie a muncii personalului din subordine
  • Asigura echipamentele de protectie si dispozitivele de securitate a muncii
  • Colaboreaza cu specialistii care activeaza in alte domenii pentru finalizarea constructiei
  • Raporteaza periodic stadiul lucrarilor catre seful ierarhic

Beneficii:
Pachet salarial atractiv
Diversitate in sarcini si proiecte provocatoare
Posibilitatea construirii unei cariere de succes in cadrul unei firme in continua dezvoltare
Posibilitatea de a calatori intern si international