Detalii loc de munca

Inginer constructii civile

Raspunde rapid
Acest anunt nu mai este activ, vezi joburi similare.
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Sarcini:

  • intocmire documentatie tehnico-economica;
  • coordonare procese tehnologice de executie lucrari;
  • gestionare comenzi materiale etc.;
  • analizarea si verificarea ofertelor de materiale si lucrari de contructii, instalatii, in vederea achizitionarii / contractarii;
  • intocmirea si verificarea necesarului/devizului de materiale de constructii, instalatii;
  • in teren: verificarea si semnarea procese verbale de receptie partiala si definitiva a lucrarilor;
  • asigura relatia de colaborare cu firmele partenere de executie si proiectare lucrari;
  • urmareste respectarea graficului de executie;
  • verifica derularea proiectelor din punct de vedere calitativ, cantitativ si materialele folosite;
  • participa la sedintele convocate de beneficiar;
  • intocmeste necesarul de material;
  • supervizeaza executia si coordoneaza productia in santierele societatii;
  • coordoneaza si supravegheaza personalul din santier;
  • studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructive;
  • coordoneaza permanent relatiile cu subantreprenorii si clientii.

Cerinte minime:

  • Absolvent de studii superioare tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale;
  • Experienta domeniul constructiiilor minim3 ani, disponibilitate la deplasari.
  • Cunoasterea si aplicarea legislatiei in vigoare pentru constructii si instalatii;
  • Cunostinte de proiectare;
  • Experienta in munca de santier / gestionare proiecte si echipe de muncitori calificati;
  • Cunoscator al programelor de devize;
  • Cunostinte de operare pe calculator: Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), AutoCAD;

Calitati si aptitudini ale candidatilor:

  • abilitati de comunicare atat in palier orizontal, cat si pe verticala;
  • capacitate de documentare si planificare a activitatii;
  • capacitate concentrare, analiza si sinteza;
  • spirit de initiativa, gandire logica, flexibilitate, fire energica, optimista;
  • abilitati organizatorice si de auto-organizare, punctualitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • rezistenta la stres;
  • capacitate de a depune eforturi fizice si intelectuale intense si de lunga durata;
  • asumarea responsabilitatii;
  • capacitatea de a lucra in echipa;
  • permis conducere categoria B.