Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Planifica livrabilele in faza de demarare proiect, in functie de master planning;
  • Responsabil conceptie si codare a sesiunilor utilizate de programul CLIP (instrument diagnosticare auto);
  • Valideaza productia pe simulatoare, platforme de incercari sau prototipuri;
  • Valideaza integrarea software-ului diagnostic si a documentatiei tehnice;
  • Identifica evolutiile software si hardware ale sistemelor electronice pe parcursul vietii de serie a vehiculului si impactul acestora asupra productiei deja existente;
  • Asigura suport tehnic pentru departamentul de Incidentologie in cazul unei probleme.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare: Inginerie Electrica, Electronica, Electrotehnica, Mecanica, Automatica, Informatica;
  • Cunostinte specifice: diagnoza automobil, diagnoza sisteme electrice/ electronice, principiul sistemelor electrice/ electronice si a GMP;
  • Capacitate de organizare si anticipare;
  • Capacitate de a gestiona mai multe sarcini si proiecte simultan, in concordanta cu dezvoltarea proiectelor vehicul;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Limba engleza: nivel mediu- avansat;
  • Limba franceza reprezinta un avantaj.