Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Giurgiu

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Brașov, Ploiești, Pitești, Arad, București, Timișoara

Companie producatoare care activeaza in industria textila cauta un Inginer Chimist disponibil pentru fabrica din Giurgiu. Compania ofera cazare persoanelor din afara orasului.

Responsabilitati:
- Coordonarea procesului de fabricatie pe durata schimbului in conformitate cu planul de productie;
- Intocmirea rapoartelor de fabricatie si evidenta productiei fabricate;
- Asigurarea efectuarii inspectiilor/ incercarilor necesare confirmarii caracteristicilor calitative ale produselor finite;
- Emiterea documentelor de atestare a calitatii (buletine de analiza) numai pentru produsele conforme cu cerintele specificate.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate in domeniul chimiei industriale;
- Experienta de lucru intr-o companie cu activitate de productie constituie avantaj;
- Cunostinte de limba engleza cel putin la nivel mediu;
- Bune abilitati de operare PC: pachetul MS Office, Internet;
- Bune abilitati de planificare, organizare, monitorizare, in vederea atingerii obiectivelor prestabilite;
- Disponibilitate pentru lucrul in schimburi;
- Disponibilitate la relocare in Giurgiu.

Se ofera:

- Pachet salarial atractiv;

- Oportunitatea de dezvoltare profesionala.