Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești; Pitești; București

Descriere:
Postul presupune desfasurarea activitatilor de birou specifice importului si distributiei de produse chimice (reactivi, materii prime industriale) sticlarie si consumabile de laborator.

Cerinte:
- Studii superioare de specialitate (chimie, biochimie, inginerie chimica);
- Experienta de 1-2 ani intr-un post similar constituie un avantaj;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
- Permis de conducere categoria B constituie avantaj.

Responsabilitati:
- Intocmeste oferte comerciale conform solicitarilor primite sau caietelor de sarcini din licitatii publice (SEAP);
- Asigura prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Urmareste derularea si finalizarea contractelor;
- Administreaza si dezvolta portofoliul de furnizori autohtoni si straini;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Alte cerinte conform fisei postului.

Beneficii:
- Se vor negocia in timpul interviului.