Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Afumați

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate (CFDP)
Experienta necesara: minim 3 ani in domeniu
Competente de comunicare si usurinta in stabilirea contactelor cu terti;
Claritate si coerenta in exprimarea scrisa si orala;
Buna memorare a datelor si cifrelor;
Atentie distributiva;
Cunostinte operare PC: pachet Office; AUTOCAD ; Civil 3D (avansat)

Descrierea jobului

  • Elaboreaza proiecte de Drumuri , platforme, ,poduri (planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati, )

          Calcule de dimensionare (structuri rutiere, elemente de beton armat, etc) dupa schite, planuri si alte informatii utilizand softuri de specialitate in activitatea sa;

  • Intocmeste documentatiile pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de la institutiile competente in vederea implementarii proiectului;
  • Verifica proiectele de drumuri intocmite de proiectanti in cadrul contractelor de supervizare;
  • Este implicat in implementarea proiectelor pe piata din Romania, prin acordarea de asistenta / consultanta tehnica beneficiarului proiectului si alte autoritati publice relevante (dupa caz);
  • Efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului ;
  • Acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor (participarea la faze determinante, modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier) ;
  • Identifica potentiali furnizori/subcontractori pentru studii si proiecte de specialitate (solicitare oferte, negociere, intocmire contracte) ;
  • Gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale (proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare);
  • Realizeaza copii de siguranta ale informatiilor in format electronic aflate pe server sau in alte locatii (format electronic);
  • Este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte;
  • Elaboreaza partea desenata in Autocad a ofertei / partea scrisa;
  • Asista la intalnirile grupurilor de utilizatori si la sesiuni de instruire formale si neformale, asista la instruirea altor utilizatori AUTOCAD si, la cerere, asista la dezvoltarea si utilizarea noilor tehnologii pentru producerea de desene si grafice;
  • Cunoaste si se preocupa continuu de mentinerea la zi a cunostintelor legislative (inclusiv standarde si normative de specialitate);
  • Executa orice alte sarcini repartizate de catre superiorul ierarhic pentru realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei, in conformitate cu domeniul de competenta si in limitele respectarii temeiului legal.

Activitatea firmei:

Intocmire studii de traffic si/sau studii de circulatie inclusiv anchete originedestinatie si elaborarea unui model matematic; Intocmirea analizei cost beneficiu.• Consultanta tehnica si servicii conexe: Pregatirea ofertelor tehnico-financiare; Studii de fezabilitate (SF); Proiect ethnic (PT); Detalii de executie (DDE); Devize ale lucrarilor; Consultanta pentru executie; Asistenta tehnica pe perioada de executie a lucrarilor.• Proiectare constructii industriale si civileConstructii civile: - Camine culturale - Cladiri publice (diferite entitati publice) - Locuinte familiare - Obiective de cult• Proiectare retea de canalizare si alimentare cu apa Infiintare si/sau extindere alimentare cu apa menajera; Infiintare si/sau extindere menajera si/sau pluviala; Proiectare statii de epurare , statii de pompare , statii de clorinare etc• Proiectare spatii verzi , parcuri, amenajari peisagistice Proiectare spatii verzi , parcuri etc Amenajari peisagistice