Inginer Cercetare si Dezvoltare - Curtea de Arges

inginer proiectant - r&d engineer - catia engineer

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Curtea de Argeș

Se recruteaza si din

Pitești, Râmnicu Vâlcea

Pentru clientul sau, o cunoscuta companie multinationala, leoHR recruteaza :

Inginer R&D – Curtea de Arges

Responsabilitati:

  • Să analizeze cu atenție prototipul și rapoartele testelor efectuate pe prototipuri sau pe produse;
  • Elaborarea modelelor 3D sau a schitelor 2D pentru fiecare parte a produsului dezvoltat;
  • Definirea conceptelor pentru noile proiecte;
  • Să analizeze cu atenție, împreună cu membrii echipei de proiect daca conceptul îndeplinește cerințele din descrierea produsului;
  • Propune soluții pentru problemele constatate în timpul testelor efectuate pe produse;
  • Estimeaza costul produsului și al matritei;

Profilul candidatului:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență de 2-3 ani in domeniu;
  • Experiență în proiectare CATIA;
  • Cunoștințe bune mecanice și electrice. Experiența în prelucrarea materialelor plastice reprezinta un avantaj;
  • Persoana motivata, orientata spre detalii și bine organizata;
  • Abilități foarte bune de comunicare in limba engleza;
  • Abilitatea de a lucra în mod independent și eficient;
  • Disponibilitate pentru deplasari (maxim 25% din timp).

Beneficii:

  • Posibilitatea dezvoltarii intr-un mediu dinamic;
  • Pe langa salariul raportat la experienta, se acorda prime si tichete de masa.