Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Oradea; Salonta; Chișineu-Criș

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice

- Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară

- Limba engleza minimum nivel mediu

- Experienta in raportarile/instrumentele din industria auto ( raport 8 D, FMEA, Control Plan, MSA, SPC )

Descrierea postului

- Centralizeaza reclamatiile de la clienti/interne/de la furnizori

- Aduna echipa 8D , identifica un lider si un champion

- Analizeaza piesele returnate (masuratori , incadrare in indicatorii ceruti de client)

- Asigura respectarea timingului la client pentru planul de actiuni

- Raporteaza indicatorii interni in MOS (PPM, cost de carantina, reclamatii, etc.)

- Urmareste eficacitatea actiunilor corective, preventive in urma raportului 8 D

- Face parte din planul de comunicare catre client

- Asigura reactivitatea necesara in functie de gravitate/problema aparuta pentru a proteja clientul

- Evita escaladarea problemei datorita comunicarii defectuoase

- Verifica pertinenta facturilor de garantie, este proactiv

Pozitia este deschisa la fabrica din SALONTA !

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dvs. salariale?
  • Ati observat ca postul pentru care aplicati este pentru fabrica din Salonta, Bihor?