Acest job nu mai este activ.

INGINER CALITATE TESTE SI LABORATOR

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Remetea Mare

Responsabilitatile postului :

• Planificarea și executarea tuturor testelor de laborator (de tracțiune / compresiune pe Zwick; test de ton de culoare; testare flamabilitate – instruire  CCC) conf. CPL

• Documentarea și evaluarea rezultatelor testelor, intocmirea rapoartelor si comunicarea rezultatelor

• Managementul instrumentelor de măsura

• Managementul Lerelor (verificarea și validarea)

• Recalificarea pieselor livrate și finite - planificare și execuție

• Măsurare 3D

• MSA - pentru toate echipamentele de măsurare

• R & R - pentru toate Lerele / Gauge-urile din fabrica

• Crearea și dezvoltarea Manualului de laborator( daca este cazul)

• Dezvoltarea / actualizarea Scopului Laboratorului

• IMDS - gestiona sistemul de IMDS al companiei și de a crea noi materiale IMDS

. Crearea programelor si efectuarea testelor climatice

Cerintele postului:

- studii mecanice/chimice;

- experienta in domeniu minim 3 ani;

- limba germana constituie un avantaj ;

- abilitatea de a lucra cu normele clientului si norme internationale (ISO, EN ISO)

- cunostiintele in SAP constituie un avantaj .

Se ofera:

- pachet salarial motivant;

- tichete de masa;

- al 13- lea salariu.