Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Jiu

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Gestioneaza calitatea in zona de care raspunde;
  • Organizeaza  agentii de calitate din subordine  pentru a asigura o mai buna desfasurare a activitatii acestora;
  • Verifica implementarea masurilor corective si preventive;
  • Participa la analizele reclamatiilor client si alertelor rezidenti si la completarea fiselor 8D;
  • Analizeaza rebuturile si defectele la sfirsit de linie, rezultate in timpul procesului si transmite informatiile grupului de lucru  in vederea suprimarii lor;
  • Raspunde  de gestionarea  retusului conform procedurilor de lucru interne;
  • Auditeaza procesul de productie  urmarind planningul stabilit;
  • Participa la analizele interne  realizate in zona de care raspunde (PDCA  FTA ,QRQC);
  • Actualizeaza statisticile  pentru client;
  • Planifica si organizeaza auditul  QK;
  • Planifica si urmareste realizarea auditurilor de post;
  • Participa, alaturi de echipa, la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a AMDEC-urilor;
  • Identifica si actualizeaza criteriile de inspectare (game de control, panoplii de defecte);
  • Gestioneaza aparatele de masura si control (etalonare si incadrare in termen de validitate) din zona de care raspunde;
  • Pregateste, realizeaza si duce la bun sfarsit auditurile.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minimum 1-2 ani experienta in industria auto pe o pozitie similara;
  • MS Office , PDCA, AMDEC (FMEA) – cunostinte medii;
  • Abilitati de intelegere a desenelor tehnice;
  • Cunoasterea standardelor de calitate ISISO TS 16949 : 2002;
  • Limba engleza si/ sau franceza-  fluent;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.