Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara; Giarmata Vii

Cerinte:

  • studii superioare tehnice
  • cunostinte despre standardul ISO/TS 16949
  • cunostinte avansate de desen tehnic
  • cunostinte de elaborare a: 8D Report, DMAIC, Control plan, elaborare si validare PPAP-uri
  • control statistic al proceselor (SPC), evaluare indicatori Cpk, Ppk, XBAR & R CHART
  • cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
  • cunostinte de operare PC (Microsoft Office)
  • experienta relevanta de minim un an (de dorit in industria auto)
  • persoana analitica, structurata, atitudine proactiva, orientata spre targete si termene, autonoma in indeplinirea sarcinilor zilnice

Responsabilitati:

  • asigurarea interfatei cu clientul din punct de vedere al problemelor de calitate
  • elaborarea si urmarirea documentelor specifice linie / proiect
  • urmarire indicatori de performanta si implementarea actiunilor corective, in scopul respectarii tintelor de PPM intern si extern si nr. de reclamatii
  • asigurarea suportului in linia de productie, definire criterii de acceptanta
  • elaborarea documentatiei PPAP, Control plan si alte documente specifice in cazul proiectelor noi
  • asigurarea managementului reclamatiilor de la client

Beneficii:

  • transport gratuit
  • tichete de masa
  • bonus de vacanta
  • bonus anual de performanta