Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

Responsabilitati  ale postului:

  • Mentine contactul cu unitatile de vanzari in ceea ce priveste reclamatiile de calitate si urmareste implementarea programul de actiuni corective;
  • Dezvolta procedurile de mentinere sub control a calitatii pe fluxul de fabricatie;
  • Instruieste personalul de executie si inspectorii de calitate in ceea ce priveste procedurile in vigoare;
  • Dezvolta dispozitive de verificare/control impreuna cu specialistii din departamentul R&D;
  • Se deplaseaza in locatiile clientilor pentru analiza neconformitatilor si pentru identificarea oportunitatilor de imbunatatire a produselor livrate;
  • Analizeaza riscurile de calitate in cazul proiectelor de reorganizare a fluxurilor  si proceselor.

Principalele cerinte dpdv tehnic :

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta relevanta in domeniul Calitatii, experienta in automotive reprezinta un avantaj;
  • Lucrul intr-o companie multinationala pe domeniul calitatii reprezinta un avantaj;
  • Cunoştinţe operare PC-pachetul MS Office nivel mediu (buna cunostere MS EXCEL);
  • Limbi straine: engleza - nivel mediu si cunoasterea altor limbi de circulatie internationala constituie un avantaj;
  • Cunoasterea instrumentelor de calitate : 8D, 5Why?, Pareto etc.

    Principalele cerinte dpdv profil personal;

  • Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor;
  • Abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa;
  • Capacitate de analiza;
  • Initiativa si orientare spre invatare;
  • Harnic, perseverent, onest si simt dezvoltat al responsabilitati;
  • Persoana capabilă să lucreze in conditii de stres si program prelungit cu respectarea riguroasa a termenelor de executie a lucrarilor de care raspunde.

    Departamentul in care este incadrata pozitia: Calitate

    Raportare directa catre : Managerul Calitate

    Oferta:
    • Pachet salarial motivant (salariu fix, bonuri de masa, transport decontat);
    • Training-uri specifice functiei;
    • Lucrul intr-o companie multinationala la standarde internationale

    Descrierea companiei

    Compania Assa Abloy Entrance Systems Production Romania din Hunedoara face parte din grupul ASSA ABLOY fiind specializata in confectii metalice si in producerea de rampe metalice si componente ale acestora.

    POSTUL ESTE LOCAT IN PARCUL INDUSTRIAL HUNEDOARA!