Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Alba Iulia

Se recruteaza si din

Sibiu, Deva

Responsabilităţi:

  • Analiza microstructurală şi dimensională folosind instrumente de verificare.
  • Îndeplineşte obiectivele definite pentru poziţia sa în conformitate cu planul de verificare /control.
  • Identifică deviaţii/neconformităţi ale produsului/procesului în raport cu specificaţiile de calitate impuse.
  • Implementează şi monitorizează principalele cerinţe specifice standardelor ISO TS 16949.
  • Întocmeşte rapoartele de control şi implementează toate documentele eliberate de departamentul Calitate (plan de control, fişa de urmărire a parametrilor).
  • Responsabil de analiza caracteristicilor mecanice a pieselor după operaţiile de tratament termic.
  • Responsabil pentru iniţierea şi analiza modalităţilor de reducere a rebuturilor.
  • Responsabil de verificarea mijloacelor de măsură şi control, MSA, identificarea, calibrarea şi eliberarea lor în producţia de serie.
  • Implementează mijloacele specifice standardului ISO TS 16949 – SPC.
  • Responsabil cu implementarea şi monitorizarea cerinţelor standardului de mediu IS
  • Completează şi monitorizează fişele de control.
  • Efectuează măsurători, grafice de control.
  • Respectă întocmai  documentele Sistemului de Management Integrat (Calitate – Mediu) creat în conformitate cu prevederile SR EN ISO TS 16949 : 2009, respectiv SR EN ISO 14001:2004 şi  implementat la nivelul organizaţiei.

Profilul candidatului:

  • Studii: Universitare Tehnice
  • Experienţă profesională: 3-5 ani în domeniul calităţii în industria automotive
  • Cunoştinţe de specialitate:
  • Controlul procesului de fabricaţie
  • Gestionarea acţiunilor corective
  • Elaborarea rapoartelor de calitate
  • Administrarea şi gestionarea echipamentului de măsurare
  • Cunoştinţe legate de modul de funcţionare şi utilizare a AMC-urilor
  • Sisteme de calitate ISO TSISISO 14001
  • Limba engleză nivel mediu-avansat, MS Office