Inginer Calcul FEA – Proiecte Auto/Aero- CD 6 luni

calcul - aero

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Tip: Full-time
Localizare: Bucuresti

Contact:

Responsabilitati:
- Calcule de rezistenta materialelor prin utilizarea metodei de analiza cu element finit pentru
diferite proiecte din industria auto sau inginerie aerospatiala;
- Tipuri de calcul Auto: termic, aerodinamic, crash;
- Tipuri de calcul Aero: calculul structurii motorului (verificarea geometriei pieselor, pregatirea geometriei pentru mesh, atribuirea de materiale si de proprietati elementelor analizate );

Cerinte:

- Licentiat in Energerica, FILS, Mecanica si Mecatronica, Aero
- Experienta in domeniul de Calcul FEA (inclusiv stagii de practica, internship-uri, proiecte );
- Bune cunostinte de rezistenta materialelor;
- Cunoasterea unuia dintre programele de calcul: Ansys/Ansys Workbench/Nastran/Patran/Abaqus, Comso
- Cunoasterea limbii enleze la un nivel cel putin mediu conversational;
- Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avanaj;
- Persoane dinamice, curioase, implicate;

Oferta:
- Training tehnic si de limba straina (franceza);
- Pachet salarial ce include prime, bonusuri

- Contract de lucru pe o perioada determinata de 6 luni cu posibilitate de prelungire
- Mediu de lucru international;