Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

700 - 1000 €

Bip Industrie România caută persoane cu un curriculum adecvat, care sunt motivate, orientate spre echipă, conștiincioase, flexibile, dinamice, capabile de a construi relații interfuncționale și determinate să concureze într-un mediu multicultural în continuă evoluție, unde înțelegerea și respectul pentru culturile diverselor națiuni este un factor câștigător.

Sarcini:

- calcul de rezistență statică și dinamică pentru structuri metalice ale benzilor transportatoare;
- asigură consultanță din punct de vedere al alegerii variantelor structurale;
- verificarea desenelor de execuție cu privire la respectarea normelor de rezistență.

Nivel de cariera:

- absolvent al Facultății de Construcții, constituie avantaj specializarea CCIA sau CFDP;
- reprezintă avantaj masterul în domeniul Ingineriei Structurale.

Descrierea postului:

- participarea activă la crearea conceptelor inițiale, optimizarea greutății, implementarea cerințelor clientului;
- stabilește geometria structurilor, elaborează documentația de calcul de rezistență;
- stabilește forma și dimensiunea elementelor din structură;
- evaluarea calculului la stabilitate;
- consiliază proiectanții în procesul de modelare 3D;
- verifică desenele de execuție;
- disponibilitate pentru deplasări;
- cunoștințe avansate de limba engleză (scris și citit);
- constituie avantaj cunoașterea limbii germane.

Softuri:

- bune cunoștințe pachet MS Office, AutoCad și cel puțin un program de calcul structural;
- reprezintă avantaj cunoașterea următoarelor softuri: KRASTA, RSTAB, RFEM, ANSYS, AutoCad Advance Steel, Inventor și MathCad.

Alte competențe:

- reprezintă avantaj experiență în domeniul construcțiilor metalice (proiectare);
- cunoașterea standardelor și normelor internaționale: EUROCODE, ISO, AISC, FEM.

Oferim:

- suport și training intern;
- posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte de anvergură;
- oportunități pentru schimb de experiență și dezvoltare personală;
- program flexibil;
- salariu motivant;
- mediul de lucru prietenos, stabilitate;
- biroul amplasat în zona semicentrală a orașului.

La Bip Industrie România găsiți un grup de profesioniști orientat spre echipa, unde fiecare succes este împărtășit și depășit. Alăturați-vă nouă și veți avea șansa de a vă exprima abilitățile într-un mediu meritocratic și internațional.

Vino să te convingi și să-ți construiești cariera alături de noi! Așteptăm CV-ul tau!