Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Dezvolta o expertiza in domeniile fizicii GMP (mai putin pentru MFC), intelege si modeleaza fenomene fizice (functionare si prestatii GMP);
  • Realizeaza calcule, propune concept si solutii de optimizare;
  • Stabileste metodologiile de calcul/ incercari in buclele scurte, identifica si realizeaza evolutiile necesare instrumentelor de calcul si mijloacele de incercari pentru a diminua numarul de bucle de calcul;
  • Ofera suport entitatilor de conceptie, prestatii si proiecte de inovatie.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: Inginerie Mecanica, Transporturi;
  • Cunostinte despre functionalitatea motoarelor cu ardere interna;
  • Experienta sau cunostinte despre analiza cu elemental finit;
  • Cunostinte in utilizarea soft-urilor precum: CATIA, ANSA, METAPOST, ABAQUS sau alte soft-uri similare de calcul: ANSYS, NASTRAN;
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Persoana organizata si riguroasa, capacitate de sinteza.