Inginer Automatizari – Specialist Mentenanta

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Uzinei, Mioveni

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui Client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Responsabilitati :

- Repune in stare de functionare instalatiile industriale in cazul unui defect de natura electronica;

- Asigura mentenanta corectiva, preventiva si curativa  in domeniile urmatoare : Electronica, Robotica Automatizari (mijloace de productie automatizate), Informatica Industriala;

- Arhiveaza programele  dupa o analiza atenta a calitatii continutului; planifica si realizeaza interventii, tinand cont de urgente, termene, disponibilitatea instalatiilor;

- Propune actiuni de fiabilizare, plecand de la analiza penelor si participa la punerea lor in lucru;

- Realizeaza montaje electrice/electronice, pe baza schemelor puse la dispozitie;

- Efectueaza masuratori/calibrari cu aparate electrice/electronice.

 Profil candidat :

- Studii superioare tehnice, Specializare Electronica /Automatica /Roboti Industriali;
- Experienta Industriala de minim 3 ani intr-un post similar;
- Cunostinte automate programabile Schneider, Siemens ; cunostinte roboti ABB;
- Competente lingvistice : engleza / franceza;
- Disponibilitate pentru pentru program prelungit.

Beneficiile noastre:

• Un mediu placut si proactiv unde ai posibilitatea de a invata si de a te dezvolta;
• Pachet salarial corespunzator educatiei, experientei si skill-urilor tale.
• Asigurare medicala.
• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu multinational care exceleaza prin diversitatea sa;
• Training-uri specifice fiecarei activitati si mentoring.