Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgoviște

Descriere post

  • Urmărește și respectă planul de mentenanță preventivă în ceea ce privește funcționarea în condiții optime a instalațiilor electrice ale utilajelor și echipamentelor electrice ale clienților
  • Asigură funcționarea sistemelor de automatizare în parametri tehnici stabiliți;
  • Propune soluții de îmbunătățire a proceselor;
  • Suport tehnic de specialitate în cadrul proiectelor în domeniul electric AMC – automatizări, la termenele și standardele de calitate stabilite.
  • Acordă suport tehnic pentru identificarea promptă a avariilor și a soluțiilor de remediere a acestora atât pentru echipa  de electricieni cât și pentru departamentul de vânzări
  • Proiectare sisteme de automatizare industriale, conform schemelor/cerințelor clienților
  • Soluții tehnice pentru ofertare
  • Elaborare scheme electrice pentru soluțiile alese
  • Programare PLC-uri, HMI-uri, relee inteligente, testare sisteme, configurare, modificare parametri/programe în vederea actualizării funcționării mașinilor/utilajelor și instalațiilor clienților
  • Punere în funcțiune și testare a sistemelor proiectate sau reparate/modernizate

Cerințe

  • Studii superioare de specialitate: Automatică și Calculatoare / Electronică;.
  • Experiență profesională minimum 2 ani în domeniul automatizărilor programabile;
  • Bune cunoștințe în domeniul automatizărilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens, Allen Bradley, Omron, Mitsubishi,  mașini interfață cu utilizator – HMI Siemens, Omron, Allen Bradley, Eaton, Delta, Mitsubishi, variatoare de frecvență, senzoristică, etc;
  • Abilități de comunicare, relaționare, lucru în echipă, serios, conștiincios, cu putere de munca și studiu, dornic de perfecționare
  • Abilități de organizare și planificare, persoană responsabilă, adaptabilă
  • Abilitatea de a lucra in condiții de stres, cu termene limita
  • Gândire analitică, inițiativă, atenție la detalii
  • Cunoștințe PC: suita MS Office, programe și platforme specifice din domeniul automatizărilor;
  • Cunoștințe lb. engleză nivel avansat (limbaj tehnic specific);
  • Permis de conducere cat B.
  • Disponibilitate la deplasări în țară (ocazional);

Se oferă

  • Salariu conform cu cerințele din fișa postului
  • Posibilități de dezvoltare profesională
  • Mediu plăcut și cooperant
  • Stabilitate