Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Alexandru Ioan Cuza, București

Descriere job/ Responsabilități:
-realizarea de aplicatii in domeniul automatizarilor industriale, aplicatii ce necesita o buna cunoastere a circuitelor electrice, programare PLC si HMI, programare SCADA, instalari si depanari de tablouri de automatizare (o parte din aplicațiile realizate pana acum se pot vizualiza pe site-ul )
-intocmirea de oferte tehnice si documentatie tehnica
-sprijinirea departamentului de vanzari
-interventii la clienti pentru identificarea si remedierea defectelor electrice sau de programare  la instalatii de automatizare
-proiectare si realizare de scheme electrice
-proiectare si realizare de tablouri de automatizare
-realizarea de aplicatii cu convertizaoare de frecventa si servoactionari
-depanarea echipamentelor electronice industriale

Profilul candidatului ideal:
-activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregătit profesional
-absolvent electronica, automatica, electrotehnica
-experienta in domeniul actionarilor electrice (convertizoare de frecventa si servoactionari)
-experienta in programare PLC si HMI (Omron, Siemens, Schneider, Eaton etc.)
-experienta in realizarea de aplicatii SCADA
-cunoașterea produselor din domeniul automatizărilor industriale
-limba engleză
-carnet de conducere
-domiciliul in Bucuresti

Oportunități:
-lucrul într-un colectiv tânăr și bine pregătit profesional, într-un mediu plăcut si propice dezvoltării personale;
-oportunitatea obținerii unor câștiguri coroborate cu eforturile depuse
-bonuri de masa, bonusuri raportate la aplicatiile si interventiile realizate, autoturism, tel. laptop etc

  • Interviu online
  • Aveti experienata in programare PLC si HMI?
  • Ati dezvoltat programne SCADA?
  • Ati lucrat cu convertizoare de frecventa si servoactionari?
  • Aveti experienta in proiecatre electrica?