Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Descrierea postului

- urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametrii tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor electrice de la nivelul intregii societati.

- asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti; - asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;

- propune solutii de imbunatatire a proceselor;

- participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul electric AMC – automatizari, la termenele si standardele de calitate stabilite.

Cerinte

- studii superioare de specialitate: Automatica si Calculatoare / Electronica;.

- bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens, Allen Bradley, Omron, masini interfata cu utilizator – HMI Siemens, Omron, Allen Bradley, Eaton si Delta, invertoare de frecventa tip Lenze, Eaton, Allen Bradley;

- abilitati de planificare si organizare, persoana responsabila, adaptabila;

- cunostinte PC: suita MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;

- cunostinte lb. engleza nivel mediu (limbaj tehnic specific);