Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice (inginerie mecanica sau electrotehnica );
- Excel – nivel avansat;
- AutoCAD – nivel avansat;
- Cunostinte PLC – constituie un avantaj
- Limba engleza– nivel mediu;
- Limba franceza – constituie un avantaj;
- Minim 2 ani experienta domeniul cablajelor;

Descrierea jobului

- Propune, in functie de datele comunicate de catre Departamentul de Industrializare si de catre Seful de proiect, variante de mijloace de asamblare care sa satisfaca cerintele de calitate/eficienta impuse ;
- Dezvolta impreuna cu furnizorii agreati dispositive auxiliare necesare procesului de asamblare;
- Urmareste punerea in functiune a echipamentelor de asamblare si realizeaza validarea lor in atelier;
- Urmareste mentinerea la zi a modulului de formare pentru procesele de asamblare;
- Integreaza si formeaza noii angajati / segment leaderi/supervizori privind procesele specifice de asamblare;
- Realizeaza mod operator de retus pentru conectorii noi aparuti in fabrica;
- Participa la analizele de AMDEC ale proceselor de asamblare;
- Urmareste aplicarea standardelor WSD din domeniul proceselor de asamblare.