Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

- Studii superioare în domeniul tehnic, de preferinta inginerie mecanica
- Experienta în domeniul achizițiilor
- Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel),
- Cunoașterea limbii engleze si/sau italiana
- Capacitate de concentrare, analiză şi sinteză; spirit de ordine şi disciplină
- Cunoștințe si/sau experienta in utilizarea sistemelor ERP/MRP (avantaj)

Descrierea jobului

Responsabilitati :
- Primeste comenzile lansate de catre departamentele companiei
- Pregătește cereri de oferta și solicită oferte de preț furnizorilor; efectuează analize de cost
- Emite comenzi furnizorilor în concordanță cu politicile de achizitie ale companiei
- Realizează achiziția de: materiale, produse și servicii ținând cont de cantitatea necesară si de cerintele de calitate cerute de companie
- Raspunde de respectarea de catre furnizori a conditiilor din comanda (preturi, termene de livrare, certificate de calitate etc.)
- Negociaza si intocmeste contracte pentru diverse materiale si servicii
- Urmareste respectarea de catre furnizori a contractelor deja semnate