Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

946 - 1486 €

Postul este situat în cadrul departamentului Proiectare și are drept scop realizarea procesului de proiectare a lucrărilor de instalații HVAC/ Sanitare pentru clădirile din domeniul medical.

Principalele responsabilități:

  • Realizează proiecte de instalaţii HVAC/ Sanitare pentru fazele SF, DALI, PT, DTAC și DDE (parte scrisă și parte desenată):
  1. Întocmește memorii tehnice, breviare de calcul, caiete de sarcini, fișe tehnice, liste de cantități, scheme funcționale și planuri ale instalațiilor;
  2. Analizează şi verifică proiectul împreună cu Coordonatorul departamentului de Proiectare pentru a se asigura de corectitudinea sa;
  3. Predă şi susţine proiectele în fața verificatorilor de proiect/ beneficiari;
  4. Oferă asistenţa tehnică pe parcursul execuţiei proiectului şi realizează modificările de rigoare;
  5. Se documentează în permanență cu privire la legislația în vigoare din domeniul construcțiilor și al instalațiilor (normative și standarde).

Cerințe:

  • Studii superioare – UTCB – Facultatea de Inginerie a Instalațiilor;
  • Cunoștinte de utilizare:
  1. AutoCAD şi MS Office (Excel, Word);
  2. STABICAD pentru AutoCAD reprezintă un avantaj;
  3. COOLTOOL calculul sarcinii termice de răcire și încălzire reperzintă un avantaj (pentru inginerii HVAC);
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu;
  • Atenţie la detalii;
  • Rezistenţă la stres, capacitatea de a lucra cu termene limită şi pe mai multe proiecte în paralel;
  • Spirit de organizare și lucru în echipă.

Oferta:

  • Training-uri interne și externe;
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist;
  • Salariu motivant;
  • Telefon de serviciu.