Ing constructor-proiectare-companie multinationala

inginer proiectant - constructii civile - autocad

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  •  Proiectare si consultanta acordata specialistilor si colegilor consultanti tehnici
  •  Participa activ la realizarea unor instrumente de lucru utile echipelor de vanzari, pentru eficienta in ofertare, calcul beneficii produse etc
  • Intocmeste periodic situatii statistice privind cantitatile de lucrari proiectate, vandute/nevandute, eventuale cauze explicative ale situatiilor (pe baza raportarilor Sales)
  •  Contribuie la activitati specifice de dezvoltare de produse, prin:

    - Culegere informatii si completare baza de date si documentatii privind produse si sisteme constructive

    - Consiliere tehnica de specialitate in dezbaterile privind normative, reglementari tehnice etc

  • Sustine vanzarile prin consultanta tehnica oferita telefonic clientilor ce acceseaza platforma de vanzari online, in lipsa Consultantului Tehnic Vanzari
  • Intelege cerintele clientilor si intocmeste proiecte tehnice
  • Sustine proiectele tehnice executate; acorda asistenta tehnica pentru lucrarile proiectate;
  • Dezvolta solutii/ detalii tehnice de specialitate, specifice proiectelor realizate;
  • Se implica in diverse proiecte/dezbateri din domeniul tehnic si este un suport activ pentru consultantii tehnici din teren
  • Intocmeste si intretine baza de date a proiectelor, inclusiv istoricul relatiilor de proiectare si asistenta tehnica aferente lucrarilor (Condica de proiecte)
  • Se informeaza permanent cu privire la noutatile in domeniul tehnic si legislativ de constructii si propune imbunatatiri ale procedurilor, documentatiei etc
  • Raspunde solicitarilor colegilor tehnici, cultivand o relatie de colaborare deschisa, proactiva, constructiva
  • Solutionarea eventualelor sesizari de neconformitati.

Cerinte:

  • Studii superioare- profil constructii civile
  • Minim 3 ani experienta pe o pozitie de proiectant
  • MS Office – nivel mediu
  • Autocad – nivel mediu
  • Persoana proactiva, implicata, pozitiva.