Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Realizarea de template-uri bazate pe un design dat si optimizarea lor pentru diferite medii, rezolutii si browsere (desktop, mobil si tableta);
  • Dezvoltarea si implementarea de noi functionalitati pentru template-urile din portofoliu;
  • Testarea si asigurarea calitatii proiectelor realizate;
  • Identificarea bug-urilor si corectarea in cel mai scurt timp a erorilor de functionare ale newsletterelor;
  • Abilitatea de a invata noi framework-uri si tehnici de coding, dorinta de a sta la curent cu tot ce se intampla in materie de dezvoltare front-end;
  • Prioritizarea campaniilor cu scopul de a nu impacta deadline-ul de trimitere;
  • Colaborarea permanenta cu echipa de creatie pentru a asigura indeplinirea obiectivelor.

Cerinte:

  • Cunostinte avansate de CSS/CSS3, HTML;
  • Cunostinte avansate jQuery si Java Script;
  • Cunostinte medii design responsive;
  • Cunostinte medii de limba engleza;
  • Abilitati de planificare si organizare;
  • Spirit de observatie;
  • Spirit de echipa.

Reprezinta un plus:

  • Experienta de cel putin 1 an pe o pozitie similara;
  • Experienta de lucru pe design responsive.

Beneficii:

La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata:

  • Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
  • Discount de angajat;
  • Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonusuri in functie de performanta;
  • Abonament medical;
  • Acces la biblioteca Bookster;
  • Fructe proaspete la birou, sucuri, apa si cafea;
  • Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.