Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Se recruteaza si din

Sibiu, Arad, Lugoj

Responsabilitatile postului:

•             Asigura desfasurarea activitatilor de protectie si de prevenire a riscurilor profesionale;

•             Asigura aplicarea masurilor de prim ajutor, de stingere a incendiilor si de evacuare a lucratorilor;

•             Asigura planificarea si aplicarea masurilor de prevenire şi control integrat al poluării mediului;

•             Asigura conformarea cu cerintele stabilite in politica SHE;

•             Coordoneaza activitatile operationale de securitate, prevenire incendii si protectia mediului aflate sub controlul direct al fabricii in care activeaza;

•             Efectueaza instruirile introductiv-generale si coordoneaza activitatile de instruire la nivel departamental in ce priveste obligatiile lucratorilor in domeniul securitatii in munca, prevenirii incendiilor si protectiei mediului;

•             Asigura indeplinirea responsabilitatilor ce sunt definite in procedurile si instructiunile nationale si locale;

•             Ofera suport Reprezentatului managementului numit pentru urmarirea mentinerii la standarde a sistemelor certificate;

•             Propune programe de imbunatatire a starii de securitate, sanatate si protectie a lucratorilor si mediului inconjurator;

•             Asigura stabilirea bugetului necesar desfasurarii activitatilor enumerate in conformitate cu cerintele legislative, politicile si documentele din sistem;

•             Asigura si propune planul de instruire anual;

•             Asigura verificarea si monitorizarea sistemelor de alarmare si urgenta prin personal competent autorizat;

•             Asigura realizarea, în totalitate şi la termen, a măsurilor impuse prin actele de constatare încheiate de persoanele împuternicite cu activităţi de verificare, inspecţie şi control;

Cerinte  candidat:

•             Absolvent invatamant superior tehnic;

•             Cunoasterea cerintelor legislative in domeniu;

•             Abilitati bune de lucru cu computerul;

•             Abilitatea de a lua decizii adecvate in situatii de urgenta / criza;

•             Abilitatea de a comunica eficient si concis cu angajatii, managementul companiei, autoritatile, terti;

•             Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;

•             Cursurile de specialitate in domeniul SSM reprezinta un avantaj.