Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Ne marim echipa! Train2Perform este o companie specializată în furnizarea de servicii profesioniste în domeniul Resurselor Umane. Echipa noastră oferă partenerilor de business soluții personalizate pentru optimizarea relațiilor interumane, acoperind următoarele domenii: recrutare și selecție de personal, training, consultanță și management al resurselor umane.

Locatie: Iasi

Nr. pozitii vacante: 1

Cerinte

  • cunostinte generale si specifice din categoriile de activitati ce compun domeniul Resurselor Umane;
  • studii superioare in curs sau absolvite: psihologie / socio-umane / tehnice / economice;
  • abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare;
  • proactivitate si orientare catre rezultate;
  • capacitate de observaţie şi analiză comportamentală;
  • capacitatea de a urmari si solutiona in paralel proiecte multiple;
  • operativitate in desfasurarea activitatilor - gestionarea eficienta a timpului si a prioritatilor;
  • spirit colegial si abilităţi de lucru în echipă;
  • abilități de operare PC;
  • limba engleza nivel mediu-avansat;
  • atitudine pozitiva si initiativa.

Reprezinta un avantaj:

  • experienta anterioara pe o pozitie similara sau experiente specifice domeniului Resurselor Umane;
  • cunoasterea pietei locale si nationale a fortei de munca;
  • cunoasterea altor limbi straine de circulatie europeana.

 Responsabilitati

  • planifica, ofera suport si gestioneaza proiectele din sfera HR alocate;
  • ofera consultanta de specialitate clientilor si partenerilor companiei, in domeniul resurselor umane;
  • monitorizeaza in mod constant piata muncii, identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente / reprezentantii clientilor;
  • concepe strategii de identificare eficienta a candidatilor potriviti, realizeaza activitati de sourcing si selecteaza candidaturile, in functie de profilul si cerintele postului;
  • contacteaza candidatii selectati in vederea programarii intalnirilor / interviurilor;
  • participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor, evalueaza candidaturile si intocmeste lista scurta;
  • documenteaza informatiile din timpul proceselor de recrutare si selectie, conform metodologiilor interne si politicilor companiei;
  • organizeaza, administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
  • transmite catre candidati informatiile referitoare la etapele procesului de recrutare /selectie si rezultatele acestuia;
  • participa la dezvoltarea si implementarea de programe de training si team-building pe diferite tematici de interes;
  • implementeaza programare de consiliere si orientare in cariera;
  • organizeaza, sustine si elaboreaza procese de evaluare profesionala (psihoaptitudinala).

Beneficii:

  • pachet beneficii corelat cu experienta si performanta obtinuta;
  • training on the job;
  • posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
  • mediu de lucru plăcut.

Daca esti pasionat de domeniul Resurselor Umane, trimite-ne un CV actualizat.