Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Responsabilitati:

  • Studiaza legislatia cu modificarile si completarile acesteia in domeniul salarizarii privind: drepturile si retinerile salariale, impozitul si contributiile pentru veniturile salariale; in domeniul relatiilor de munca si administrarii de personal si se asigura ca activitatea prestata se desfasoara in conformitate cu legislatia in vigoare

  • Colecteaza documentele necesare pentru dosarul de personal si pentru intocmirea contractelor individuale de munca, actelor aditionale la contractul individual de munca  si a deciziilor de incetare/suspendare/sanctionare ale angajatului/viitorului angajat

  • Efectueaza input/modificari de date angajati si date contractuale angajati in aplicatii (True HR) si verifica corectitudinea datelor introduse, eventuale omisiuni de date

  • Genereaza documente contractuale: contracte de munca, acte aditionale, decizii, verifica corectitudinea documentelor din punct de vedere al continutului de date si al formei si le transmite clientului.

Cerinte:

  • Minimum 2 ani de experienta
  • Curs Inspector Resurse Umane
  • Cunostinte legislative in domeniul relatiilor de munca si administrarii de personal
  • Limba engleza- nivel mediu reprezinta un avantaj
  • MS Office - Excel - bun