Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- Studii Universitare in curs de absolvire/absolvite (Psihlogie, Sociologie, Resurse Umane- reprezinta un avantaj)
- Experienta de minim 1 an in Resurse Umane.
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.
- Cunostinte avansate de operare EXCEL.
- Cunoasterea legislatiei muncii in vigoare.
- Abilitati de organizare si planificare.
- Abilitati interpersonale, atentie la detalii, spirit de initiativa.

Descrierea jobului

- Participa la definirea, planificarea si organizarea activitatilor ariei departamentului Resurselor Umane.
- Participa la elaborarea si analiza continutului si actualizeaza proceduri de lucru, privind principalele activitati de resurse umane pentru a asigura conformitatea cu realitatea companiei si legislatia in vigoare.
- Controleaza si gestioneaza activitatea de evidenta a documentatiei aferente activitatii departamentului, a salarizarii, fluctuatiei de personal, angajarilor, promovarilor, plecarilor din companie, absentelor nemotivatele, concediilor medicale, a altor referate, etc. conform legislatiei in vigoare.
- Intocmeste formalitatile de angajare, documentele aferente modificarilor contractuale, precum si fomularele de desfacere a contractului individual de munca.
- Completeaza si transmite, in conformitate cu legislatia, Registrul General de Evidenta a Salariatilor.
- Gestioneaza dosarele de personal.
- Coordoneaza si monitorizeaza derularea procesului de evaluare.
- Mentine legatura cu responsabilii din domeniul Sanatatii si Securitatii in Munca si Situatilor de Urgenta.
- Mentine legatura cu Medicul de Medicina Muncii si asigura programarea examenelor medicale de angajare sau periodice.