Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Hotel Edelweiss **** din Poiana Braşov angajează bucătar cu experienţă

Responsabilităţi

- planificarea şi prepararea micului dejun (bufet sau a la carte);

- asigurarea celui mai înalit nivel de calitate şi simţ al răspunderii în realizarea preparatelor culinare;

- respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate şi a termenelor de execuţie a acestora;

- cunoaşterea şi respectarea standardelor de igienă alimentară;

- să manifeste amabilitate, promptitudine şi corectitudine în relaţiile cu personalul şi clienţii;

- atitudine pro-client, dornic în asigurarea celor mai bune servicii.

Cerinţe

- experienţă de minim 1 an în industria turismului şi a ospitalităţii;

- cunoştinţe solide şi experienţă cu metode de gătit/preparat variate; cu diferite ingrediente, echipamente şi proceduri;

- acurateţe şi rapiditate în gestionarea situaţiilor de criză şi în oferirea de soluţii;

- responsabil, organizat, sociabil, determinat.

Beneficii

- salariul se va discuta la interviu şi se stabileşte în funcţie de experienţă;

- decontare transport linia 20 (Braşov-Poiana Braşov-Braşov);

- posibilităţi de promovare;

- prime de Crăciun,Paşti, etc.