Acest job nu mai este activ.

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași; Constanța; Galați; Bacău; Buzău

Coca-Cola HBC cauta profesionisti pentru a se alatura echipei! Posturi deschise la nivel national!

Coca Cola HBC România se angajeaza sa îsi creasca business-ul, contribuind la comunitatea locala si la dezvoltarea oamenilor. Pentru a creste si a deveni mai buni, e nevoie de o puternica capabilitate organizationala, dar si de persoanele potrivite in rolurile potrivite.

Ca membru al grupului Coca Cola Hellenic, facem parte din 28 de tari ce aduc bucurie pentru mai mult de 581 de milioane de oameni prin intermediul brandurilor, care sunt lider de piata si a activitatilor la care angajatii nostri participa în fiecare an.

Facem tot posibilul sa ne asiguram ca oamenii nostri se bucura de munca lor la fel de mult cum consumatorii se bucura de produsele noastre. Suntem la fel de pasionati in a scoate la iveala cei mai buni oameni, pe masura ce dorim sa obtinem rezultate. O investitie puternica în procesul de invatare si accentul pus pe talentul dezvoltat intern au dus la numeroase povesti de succes in Coca-Cola HBC România.

Noi cautam cei mai buni candidati care sa se alature echipei noastre locale de vanzari ca Area Sales Representative pentru Cafea in canalul HoReCa, cu scopul de a dezvolta brandurile noastre. Arie geografica acoperita: SV, BT, NT, IS, BC, VS, VN, GL, BZ, BR, TL, IL, CL, CT.

Vei avea un rol cheie in cadrul noului business, te vei focusa pe planul de vanzare si  livrare a  produselor noastre prin obiective specifice in concordanta cu strategia si misiunea companiei.

Candidatii energici, entuziasti si bine organizati in cadrul unei echipe sunt incurajati sa aplice si sa devina membrii echipei noastre.

Oferim oportunitati uriase de dezvoltare!

Principalele responsabilitati:

  • Prezinti oferta de cafea catre potentialii clienti, cunoscand in detaliu gama de produse si tehnicile de preparare a cafelei cu ajutorul aparaturii
  • Esti responsabil de dezvoltarea pietei in zona arondata si de atingerea indicatorilor de performanta
  • Conduci negocierea contractelor si semnarea lor
  • Te asiguri ca modelul masinii de cafea este in concordanta cu criteriile agreate si necesitatea clientului
  • Monitorizezi performanta POS si facilitatezi retentia
  • Colaborezi eficient cu oamenii de vanzari responsabili de celelalte categorii de produse pentru a acorda suport vanzarii de cafea

Profilul cautat:

  • Bune abilitati de vanzare si negociere cu clientii
  • Foarte motivat si competitiv, enstuziasmat si creativ cu scopul de a forma relatii puternice cu clientii
  • Spirit de echipa cu o puternica orientare catre client
  • Profesionist desavarsit, bun communicator, sociabil
  • Capacitatea de a fi autonom si de a se organiza conform necesitatilor de business

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate
  • Obligatoriu experienta in vanzari HoReCa
  • Experienta in vanzarea produselor de cafea reprezinta un avantaj
  • Permis de conducere
  • Cunostinte MS Office avansat
  • Engleza nivel mediu