Acest job nu mai este activ.

Helpdesk Oracle EBS

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • 2-3 ani experienta in suport tehnic Oracle EBS 11 ( suport tehnic sau suport tehnic webshop Apex)
  • Minim 1 an de experienta in rapoartele de dezvoltare cunostinte de lucru a sistemelor de baze de date relatiei (MySQL / Oracle / SQL Microsoft / APEX)
  • Expunerea la dezvoltarea de software, depanare, documentare, si depanare
  • Abilităti puternice de comunicare personală si servicii pentru clienti, precum si experienta anterioară într-un mediu de asistentă pentru clienti, sunt esentiale pentru această pozitie

Descrierea jobului

  • Suport aplicatii/sisteme si pentru utilizatorii finali si/sau key users
  • Configurarea si mentinerea aplicatiilor Oracle EBS / AutoMaster / WebShop / CRM / SRM existente
  • Responsabil pentru depanare si rezolvarea problemelor tehnice de nivel 1 si 2
  • Responsabil pentru escaladare problemelor catre echipa Oracle de dezvoltare si terte părti, după caz
  • Analizarea problemelor si cererile de imbunatatire; cercetare, recomandare si să implementare noi solutii
  • Transmiterea planificarilor de instalare / upgrade-uri si problemele curente pentru IT utilizatorilor de business.
  • Responsabil cu mentinerea si dezvoltarea de noi rapoarte în Oracle
  • Administarea de proiecte speciale in cadrul sistemului
  • Responsabil pentru colectarea cerintelor utilizatorilor de business, traducându-le în specificatiile tehnice pentru dezvoltarea de software nou
  • Coordonarea subcontractorilor pe întretinere de baze de date, back-up si recuperare date

Gestionarea si dezvoltarea / punerea în aplicare a proiectelor speciale