Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Slatina

Responsabilitati:

- Instalare, configurare si mentenanta servere Windows;

- Instalare si configurare sisteme de operare, update-uri, patch-uri, programe antivirus, aplicatii;

- Back-up de date conform procedurilor de lucru;

- Gestiune retea de telefonie fixa si de date conform procedurilor de lucru;

- Gestiune licente pentru programe informatice folosite in societate conform procedurilor de lucru;

- Asigura  service-ul intregului sistem informatic conform procedurilor de lucru;

- Acorda  asistenta de specialitate tuturor angajatilor conform procedurilor de lucru;

- Colaboreaza cu companiile IT cu care exista contract de outsourcing pe proiectele de IT;

- Monitorizeaza si raporteaza incidentele aparute;

- Sugereaza solutii pentru rezolvarea lor pe termen lung.

Candidatul ideal:

- Cunostinte bune de networking (cursuri Cisco reprezinta un avantaj);

- Cunostinte de  SQL, MSOffice;

- Cunostinte  de networking;

- Cunostinte ERP;

- Abilitatea de a gestiona mai multe task-uri si de a le prioritiza in functie de importanta;

- Limba Engleza nivel mediu - avansat.