Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2000 €

Angajam:

Pentru echipa noastra tanara si strong minded, suntem in cautarea unui Senior harware engineer  pentru dezvoltare hardware.
Ne dorim ca viitorul coleg sa fie:

- Absolvent  cu studii superioare finalizate Electronica/Automatica;

- Experienta in proiectare circuite electronice cu microcontroler (HW&SW),
- Experienta in proiectare circuite electronice cu microcontrolere din familia ARM - avantaj
- Experienta in Real Time Embedded SW (limbaj C etc)
- Experienta in proiectare si realizare circuite electronice hibride (mixed signal)
- Cunostinte si experienta in aplicarea standardelor in domeniu – avantaj
- Cunostinte si experienta in folosirea SW de simulare (familia SPICE)
- Cunostinte si experienta in proiectarea PCB (Eagle, Orcad, etc.)
- Cunostinte si experienta in utilizarea aparaturii de masura standard de laborator: osciloscop, DMM, punte RLC, datalogger etc .
Te rugam sa ne indici cateva proiecte la care ai lucrat sau un link catre portofoliul tau.

Descrierea jobului

Viitorul nostru coleg va fi direct raspunzator de:

- dezvoltarea functiilor hardware pentru produsul nostru;
- proiectare circuite bazate pe microcontroler si componente standard digitale;
- realizare prototip, testare si definitivare pentru productie
- intocmirea listelor de componente, lucrari si echipamente implicate

Programul de lucru este flexibil.

Salariul este  deEuro net.
In plus oferim:
- asigurare medicala la MedLife;
- decontare abonament la sala;
- fructe proaspete in fiecare zi
- acordarea de concediu in limitele prevazute de lege si zile libere de sarbatorile legale;
- locatie Bd. Carol

Descrierea companiei

Aqua Mundi Stars este un spin-off cu capital integral romanesc care activeaza pe piata electro-IT din Romania. Proiectele noastre sunt de R&D pentru mobility beyond smartphone.